AED-toestellen in Gingelom

AED‑toestellen in Gingelom – levens redden doe je samen

Op tien verschillende plaatsen in Gingelom is er een AED-toestel dat 24/7 publiek toegankelijk is.

Een AED (Automatische Externe Defibrillator) is een toestel dat het hartritme analyseert en – indien nodig – een elektrische schok toedient om het hart weer op gang te brengen. Het toestel begeleidt de gebruiker stap voor stap.

Bij een hartstilstand telt elke seconde. Zonder snelle reanimatie en het gebruik van een AED daalt de overlevingskans met 10% per minuut. Door onmiddellijk te starten met reanimatie én zo snel mogelijk een AED in te zetten, kan je iemands leven redden – nog vóór de hulpdiensten ter plaatse zijn.

Belangrijk: Bel altijd eerst 112 bij een noodsituatie.

Je kan op volgende locaties een toestel terugvinden:

Gingelom

Gemeentehuis, Sint-Pieterstraat 1

Montenaken

Sporthal De Winning, Hannuitstraat 9

Buvingen

Park van de Vriendschap, Mielenstraat 1

Klein-Vorsen

Achterzijde Cultuurhuis Den Dries, Sint-Rumoldusstraat/Groenplaats

Vorsen

CC Vorsen, Hoogstraat 30

Jeuk

GO! BS De Groeiboog, Houtstraat 117

Boekhout

Sint-Petruskerk, Boekhoutstraat

Mielen-Boven-Aalst

Parochiezaal De Wielewaal, Vrijheersstraat 1

Borlo

Het Pachthof, Thewitstraat 8

Niel

Zaal Lindehof, Naamsestraat 24

In het najaar van 2025 zal een infomoment georganiseerd worden rond gebruik van een AED en reanimatie.

Gingelom gaat voor het Hartveilig-label

De gemeente Gingelom wil het officiële Hartveilig-label behalen, een erkenning van Rode Kruis-Vlaanderen voor steden en gemeenten die actief inzetten op reanimatie en het gebruik van AED-toestellen.

Met dit label toont Gingelom aan dat het:

  • Publiek toegankelijke AED’s ter beschikking stelt.
  • Opleidingen en infosessies organiseert over reanimatie.
  • De lokale gemeenschap sensibiliseert rond hulpverlening bij hartstilstand.

Wil jij ook meehelpen Gingelom Hartveilig te maken? Neem deel aan het infomoment in het najaar of volg een erkende opleiding reanimatie!